Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 0 0

CİTROEN C-ZERO Nasıl Bir Araçtır?

CİTROEN C-ZERO Nasıl Bir Araçtır?

Son moda araçlar arasında yer alan CITROËN C-ZERO 3000 ilE 6000 devir arasında sabit mıknatısı olan senkron motora d-sahip bir araçtır. Bu araç en yüksek tork ile yaklaşık olarak iki bin devire yakın 330 voltluk lityum iyon pile sahiptir. Araç bu pilden beslenmektedir. Bu pil araca 16 kW/saatlik enerji sağlamaktadır. Araçta tek vitesli bir redüksiyon dişlisi bulunmaktadır. Bu tek vitesli redüksiyon dişlisi sayesinde bütün sistemin gücü arka tekerleklere aktarılır. Araç sıfır kilometreden yaklaşık olarak 15 saniyede çıkabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede aracın yaklaşık olarak 130 kilometrelik bir menzile ulaşacağı gerçekleşme ihtimali yüksek olasılıklardandır.

CİTROEN C-ZERO Özellikleri Nelerdir?

Üretilen elektrikli otomobiller arasında önemli bir yere sahip olan CITROËN C-ZERO fazlasıyla rekabet gören araçlar arasındadır. Bu araç normal bir elektrik prizinden yaklaşık olarak altı saatte şarj olmaktadır. Ayrıca 400 voltu aşan bir şarj istasyonunda ise yaklaşık olarak otuz kırk dakika arasında şarj etmeniz mümkündür.

Aracın çalıştırıldığı andan itibaren sürücüye haber veren bir bipleyici geliştirilmiştir. Bu bipleyicinin temel özelliği sessiz motor çalıştırıldığı andan itibaren devreye girmesidir. Aracın normal yakıt göstergesinin yerine ise buna benzer bir pil şarj göstergesi konmuştur.

Aracın standart özellikleri ise:

  • elektrikli camlar,
  • ESP,
  • hava yastığı,
  • klima gibi özelliklerdir.

İçten yanmalı motorlu araçlarında da emisyon oranını minimize eden firmanın bu aracı ise tamamen çevre dostu.

İçten yanmalı motorlu araç piyasasında da ciddi pazar payı olan Citroen firması elektrikli araç piyasasında da oldukça iddialı. Görüldüğü gibi CITROËN C-ZERO genel hatlarıyla bakıldığında pek çok açıdan avantajlı bir araç modelidir.

CİTROEN C-ZERO Avantajları Nelerdir?

 Özellikle hızlı şarj olma özelliği ile ön plana çıkan CITROËN C-ZERO doğaya egzoz gazı salmadan çok uzun mesafe yol alabilmektedir. Otomobil sektöründe ön plana çıkan bu araç modeli elektrikle çalıştığı için pek çok açıdan avantajlı olmaktadır. Tasarım ve teknolojiyi bir arada bulabileceğimiz bu araç modeli kompakt bir gövdeye, uzun mesafede sürüş kapasitesine ve hızlı şarj olabilme özelliğine sahiptir. Citroen elektrikli otomobil üretiminde bu marka araç ile birlikte beklentileri bir üst seviyeye yükseltmiştir. Doğaya karbon salınımı yapmaması sebebiyle çevre korunmasına önemli oranda katkı sağlamaktadır. Ayrıca istediğiniz her alanda şarj edilebilme özelliği sayesinde sizi yolda bırakmaz. Citroen, c-zero model aracının tasarımı ve teknolojisi sayesinde rahatlıkla birlikte en yüksek düzeyde sürüş zevkini de hizmetinize sunar.

 

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir