Kapat
Eletrikli Araba Teknolojisi 1 0

Elektrikli Otomobil Fiyatları

Elektrikli Otomobil Fiyatları

Elektrikli araçlar piyasaya sürüldüğünden beri pek çok araç sahibi tarafından ilgi ile takip edilmektedir. Özellikle son yıllarda hem ülkemizde hem dünyamızda bu araçlara olan ilgi ve merak daha da artmıştır. Özellikle de yakıt tüketiminde göstermiş olduğu tasarruf bu ilgi ve merakın ana sebebini oluşturmaktadır. Zira fosil yakıt ücretleri her geçen gün yükselmekte ve bu araçlar için ödenen vergi daha fazladır. Elektrikli araçlarda yakılacak olan yakıt geleneksel otomobillerin yaktığı oranın en az 5 kat altındadır ve sağlanan teşvik nedeni ile vergi oranları da son derece düşüktür. Tüm bu özellikleri dikkate alırsak elektrikli otomobillere artan ilginin nedenleri daha da anlaşılır olacaktır. Elektrikli otomobil fiyatları da merak edilen bir diğer konudur.

Elektrikli Otomobillerin Başlıca Avantajları

Öncelikle şunu belirtmeliyiz, bu araçlar sağladığı yakıt tasarrufu ile birlikte aynı zamanda da çevre dostu olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektrikli otomobil fiyatları hakkında bilgi alınmak istenmesi gayet normaldir. Ancak bu aracın tam anlamı ile bir çevre dostu olduğunu da unutmamak gerekir. Çevreye zararlı gazları salmayan bu araçlar önümüzdeki 20 yıla damga vuracağa benziyor. Zira fosil yakıt kullanılan araçları çevreye verdikleri zarar düşünüldüğünde, dünyanın kurtarılması için elektrikli otomobiller bir adım olabilir.

Çevre sorunlarının başında küresel ısınma ve mevsimlerin değişmesi insanlığı tehdit etmektedir. İnsanlık acilen temiz enerji kaynaklarına geçiş yapmalıdır. Bu temiz enerji kaynaklarından biri de elektrik enerjisidir. Özetle bu araçlar sağladığı maddi tasarrufların yanı sıra dünyamızı tehdit eden bazı tehlikelerden de koruyabilme potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. Giderek büyük bir popülerlik kazanan elektrikli araçlarla ilgili insanları en çok merak ettiği soruların başında elektrik otomobil fiyatları ne kadardır sorusu gelmektedir. Şu an piyasada olan belli başlı araçların fiyat listelerini sizlerle paylaşacağız.

Bazı Elektrikli Otomobillerin Fiyatları

Yukarıda da belirtiğimiz gibi elektrikli araçlara olan alaka sürmekte ve sürme eğiliminin de devam edeceğini söyleyebiliriz. Şu an piyasada olan bazı elektrikli otomobil fiyatları şöyledir;

  • BMW i3 191 bin TL
  • CHEVROLET VOLT 135 bin TL
  • HYUNDAI IONIQ 124 bin TL
  • Kia Niro 124 bin TL
  • OPEL AMPERA 100 bin TL ile 150 bin TL arası
  • RENAULT ZOE 130 bin TL
  • RENAULT TWIZY 50 bin TL
  • TOYOTO YARİS HİBRİT 72 bin TL
  • SMART FORTWO 15 bin 400 Dolar

 

 

 

Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir