Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 0 0

Hyundai Kona Electric Donanımları

Hyundai Kona Electric Donanımları

Elektrikli araç kullanımı başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada giderek yaygınlaşmaktadır. Dolayısıyla da otomotiv sektöründe farklı markaların elektrikli araçları bulunmaktadır. Bu markalardan biri de Hyundai’dır. Hyundai Kona Electric adıyla piyasaya sunduğu elektrikli araç yoğun ilgi görmektedir. Dikkat çeken bu aracın en büyük özelliği ise tek şarjla 470 km yol kat edebilmesidir.

Teknik özellikler

  • Kısa ve uzun olmak üzere iki değişik menzil versiyonu bulunan Hyundai Kona Electric giriş versiyonunda 135 PS güce sahip olup 395 Nm tork üreten elektrik motoru ve 39,2kWh’lık bataryaya sahip. Bu verilere göre Kona tek seferde 300 km yol kat edebilecek. Otomobilin üst versiyonunda ise menzille birlikte motorun değeri de ciddi derecede yükseliyor. Bu modelde 204 PS güç üreten bir motora yer veren marka 64 kWh’lık batarya paketini 470 km’ye dek götürebileceğini söylüyor. Her iki modelde de 100 Kw’lık hızlı şarj kaynağı sayesinde 54 dakikada % 80 doluluğa ulaşan otomobillerin, normal şartlarda kullanılan güç kaynakları üzerinden dolum süresi ise 6 ile 9 saat arasında değişmekte.
  • Kona’nın giriş modeli, 9,3 sn’de 0’dan 100 km’ye 167km/s’lik maksimum hıza erişirken, üst modelde ise 7,6 sn’de 0’dan 100 km’ye 167 km/s’lik maksimum hıza ulaşmaktadır.
  • Aracın en güzel özelliklerinden bir diğeri de sürüş destek sistemlerinde ileri çarpışma önleme asistanıdır. Araç, arka çapraz trafik uyarı özelliği, kör nokta algılama, şeritte kalma uyarı sistemi, 0-180 km/s hız aralığında çalışan adaptif hız sabitleme gibi önemli donanımlara sahiptir.

Donanım

  • Otomobil dış tasarımı dolayısıyla büyük oranda standart Kona’ya benzer. Fakat Hyundai Kona Electric en temel farkı ise tampon ve ön kısımdaki ızgaranın yapısıdır.
  • Diğer elektrikli otomobillerde de gördüğümüz küçük değişimlerin dışında 17 inçlik jantları bulunan aracın, kokpit kısmında da dikkat çeken özellikler bulunmaktadır.

  • Daha da ince ayrıntılara indiğimizde aracın navigasyon sistemi, ısıtmalı koltuk, 8 hoparlörlü Krell ses sistemi, 7 inçlik dokunmatik multimedya ekranı ve 7 inçlik dijital bilgi ekranı dikkat çeker.
  • Otomobilde ayrıca Apple CarPlay ile Android Auto destekli multimedya sistemi gibi özellikler de bulunmaktadır.
  • 373 litreye kadar bagaj hacmi bulunan otomobilde, şarj kabloları eklenince bu rakam 332 litreye düşüyor.
  • 21 farklı renk seçeneğiyle otomobil severlere sunulan muhteşem Hyundai Kona Electric ilk belirlenen fiyatlara göre Almanya’da 34.600 euro’dan satışa sunulurken, ülkemizde ise yaklaşık olarak ÖTV dahil 180 bin TL civarında satışa sunulacağı düşünülmektedir.
Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir