Kapat
Rivian R1T
Eletrikli Araba Teknolojisi 0 0

 Rivian R1T 

 Rivian R1T 

Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya konan elektrikli araç modelleri arasında yer alan Rivian R1T ürünü adını aldığı şirket tarafından ABD toprakları içerisinde geliştirilmektedir. Hem pikap hem kamyonet olarak kullanılmaya imkan vermesi nedeni ile tercih edilen araç benzin ve motorinle çalışan araçlara göre daha ekonomik kullanım koşulları sunması ile ön plana çıkmaktadır.

Sektörde ortaya çıkan rekabet koşulları ile birlikte zorlu arazi koşullarında sorunsuz bir şekilde kullanım imkanı verebilmesi amacı ile geliştirilen Rivian R1T modeli elektrikli araçların da bu alanda var olabileceğini göstermesi sebebi ile dikkat çekmektedir. 2018 yılı içerisinde Los Angeles bölgesinde gerçekleştirilecek otomobil fuarında gösterime sunulması beklenen model, standart bir arazi aracında bulunan 4 çeker özelliği ve 400 mil uzunluğuna sahip menzili ile oldukça iddialı bir yapıya sahiptir.

Rivian R1T Gelişim Süreci

  • Tamamen elektrikli bir yapıya sahip olması ile dikkat çeken Rivian R1T modeli farklı tasarım yöntemleri tercih edilerek geliştirilmiştir.
  • Bilinen pikap modelleri ile benzer olacak nitelikte çamurluk ve dolgun hatlara sahip olan araç benzersiz yapısı ile dikkat çekmektedir.
  • Led Aydınlatma sistemi ile tercih edilecek bir modele dönüştürülmüştür.
  • Kullanım sürecinde sunduğu rahatlık ve üstün performanslı yapısı ile öne çıkmaktadır.
  • R1T ürünü kabin içerisinde yer alan donanımlar sayesinde yolculuk sürecinin çok daha eğlenceli bir şekilde geçmesini mümkün kılmaktadır.
  • Yaklaşma, ayrılma ve rampa yaklaşma açılarının ayarlanma sürecinde yürütülen hassas çalışmalar ile birlikte eğimli yollarda bile kullanım rahatlığı vermektedir.
  • Modelin gelecekte ortaya çıkabilecek yeniliklere ön ayak oluşturduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Rivian R1T Özellikleri Hakkında

Yapısında bulunan sistemler sayesinde hem şehir içi hem de arazi şartlarında konforlu kullanım sağlamaktadır. Rivian R1T aracında aydınlatma kabin içi eğlence sistemleri ve konsol sisteminin sahip olduğu tasarımlar göz alıcı bir niteliktedir. Pikap niteliğine sahip olacak şekilde arka kısmında bulunan yükleme kısmı oldukça geniş bir yapıya kavuşturulan ürünün ön yükleme bölümünde de farklı bir konsept uygulanmış ve bu kısmın kapasitesi de 330 litre seviyesine çıkarılmıştır.

0 dan 100 km hıza 3 saniye gibi oldukça kısa bir süre içerisinde çıkmayı başarabilen araçtır. Sahip olduğu performans değerleri sayesinde pek çok kullanıcının ilgisini çekmeyi başarmıştır. Farklı alanlarda kullanıma imkan vermesi önemli avantajları arasındadır. Müşteri memnuniyetini sağlaması sebebiyle zaman içerisinde gelişimini sürdürmesi beklenen model ilk olarak 2020 yılı içerisinde kullanıma sunulacak.

Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir