Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 0 0

S90 T8 Twin Engine

S90 T8 Twin Engine

Piyasada ilk çıktığı andan itibaren büyük ses getirmeyi başaran S90 T8 Twin Engine internete konusu taşınan ve şu ana kadar güncelliğini koruyan nadir araçlar arasındadır. Görsel anlamda bütün detayları ile karşımıza çıkan bu araç kullanıcılar üzerinde büyüleyici bir etki yaratmaktadır. Araçta iki litrelik dört silindirli beslemeli motor bulunmaktadır. Bu motor ile birlikte yaklaşık olarak 300 beygirlik benzinli üniteler kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Aracın dizel cephesine baktığımızda ise yaklaşık olarak 200 beygirlik motorlar görev yapmaktadır.

S90 T8 Twin Engine Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik özellikleri ile de piyasaya damgasını vuran S90 T8 Twin Engine kullanıcılarına yüksek oranda hizmetler sunmaya devam etmektedir.

  • Volvo’nun ürettiği en önemli araçlardan birisi olan S90 T8 Twin Engine yaklaşık olarak 400 beygirlik güç ünitesi ile karşımıza çıkmaktadır.
  • Araca büyük oranda yeni özellikler sağlayan bu yeni nesil motor hibrid motor olarak adlandırılmaktadır. Yani söylemek istediğimiz aslında turbo ve süper şarj benzinli motor ile büyük oranda güç üreten elektrikli motor bu aracın kalbinde görev yapmaktadır.
  • Ayrıca bunlara ek olarak bu motor sayesinde yaklaşık olarak ortalama iki litre tüketim olmaktadır. Hatta bu sayede karbon salınımı yaklaşık olarak 100 kilometrede 49 g/km’ye denk gelmektedir.
  • Araçlarında çok üst düzeylerde güvenlik imkanları sağlayarak güvenlik anlamında marka kimliği oluşturan Volvo bu araçta da üstün güvenlik imkanları sunmaya devam etmektedir.

S90 T8 Twin Engine Tasarım Özellikleri Nelerdir?

Son zamanlara damgasını vuran S90 T8 Twin Engine tasarımını sabit tutmayıp sürekli yenilenen tasarım özellikleri ile karşımıza çıkmaktadır. Araç altı manuel ve sekiz adet ileri otomatik şanzıman ile kullanıcılara sunulmaktadır. Bu aracın köşeden köşeye dönüş çapı yaklaşık olarak 11 metreye ulaşabilmektedir. Hibrit versiyonunda olan bu araç için yaklaşık olarak 9 kW’lik lityum iyon pil kullanılmıştır. Aracın ünitesi yaklaşık olarak 110 beygir ve 200 nmtork güç üretmektedir. Fakat benzinli motor ile kullanıldığı zaman yaklaşık olarak artı 80 beygir ve 200 nmtork güç sunmaktadır.

Aynı zamanda yenilenen iç ve dış tasarım ile otomobil piyasasında rekabet görmeye devam ederek müşterilerinin yoğun ilgisin maruz kalmaya devam etmektedir. Bu aracın benzinli motoru T6’da kullanılan benzinli motor ile hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadır. Fakat T8 gerek yenilenen tasarımı ve özellikleri gerekse ekonomik anlamda sağladığı avantajlar nedeniyle fabrika verilere parmak ısırtacak düzeyde rakiplerini birer birer geçmeye devam etmektedir.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir