Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 0 0

Tesla Model 3

Tesla Model 3

Teknolojik alanda meydana gelen gelişmeler ile birlikte tamamen elektrikli bir yapıya sahip olacak şekilde imal edilmesi planlanan Tesla Model 3 ürünü çevreci bir yapıya sahip olması ile dikkat çekmektedir.

Benzinli veya dizel araç modelleri ile kıyaslandığı takdirde daha basit bir yapısının bulunması ile öne çıkan Tesla ürünü kullanım esnasında sunduğu rahatlık ve daha uzun mesafeleri daha az bütçeler ile alabilme imkanı ile dikkat çekmektedir.

Tanıtım faaliyetlerine Nisan 2016 dönemi içerisinde başlanmıştır. Ürün şık bir tasarım yapısına sahip olması nedeni ile kısa süre içerisinde birçok kullanıcı tarafından ilgi görmüştür.

Üstün nitelikli yapısı ve kullanım sürecinde ortaya koyduğu üst düzey performans değerleri sayesinde kısa zaman içerisinde pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmesi beklenen Tesla Model 3 satış sürecinde sunulan uygun fiyatı ile de cazip bir niteliktedir.

Talep edilen uygun bedeller sayesinde farklı kesimlerden kullanıcıların temin edebileceği bir nitelikte olması hedeflenen model için yüksek üretim miktarları planlanmaktadır.

Tesla Model 3 Üstün Özellikleri

İçerisinde merkezi bir yapıya sahip olacak şekilde dokunmatik ekran konumlandırması bulunmaktadır. Tesla Model 3 ürününde diğer muadil ürünlerden farklı olarak sürücü önünde de bir gösterge panelinin bulunması amaç edinilmiştir. Sabit bir halde durmakta iken 97 km hıza 5.6 saniye gibi oldukça kısa bir süre içerisinde ulaşabilmektedir. Bu ürünün tam dolu bir kapasite ile alabildiği menzil uzaklığı ise 350 km seviyesinde yer almaktadır. Kişisel zevklere uygun olacak şekilde birbirinden farklı niteliklere sahip seçenekler yer almaktadır. Yine ürün modelinde arzu eden kullanıcılar için cam tavan ve daha büyük çaplara sahip jant seçenekleri de bulunmaktadır. Arzu eden kullanıcılar, ekstra bedel ödemeleri ile birlikte aracın kendi kendini sürmesini mümkün hale getiren Autopilot sistemin de entegre edilmesini mümkün hale getirmektedir.

Tesla Model 3 Satış Süreci

Günümüz koşulları itibari ile kullanıcılar tarafından ilgi ile takip edilen ve bu nedenle yoğun taleplerin bulunduğu Tesla Model 3 ürünü ile ilgili olarak üretici şirket tarafından ön sipariş talepleri alınmaya başlanmıştır. ABD San Fransisco bölgesi başta olmak üzere ürünün prototip modellerini kullanıcılar ile buluşturan şirket satış sürecinin belli planlamalar dahilinde devam edebilmesi adına titiz çalışmalar yürütmektedir. Ön ve arka bölümlerinde yükleme kısımları yer alan modelin toplam kapasitesi 400 litre seviyesinde olmaktadır. Şasi bölgelerinde bulunan ve şarj edilme sürecinde devreye giren bataryaların kapasitesi ise 75 kWh düzeyindedir.

 

 

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir