Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 0 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

Tesla Model S Performans Özellikleri

Ülkemizde ve dünyada her geçen gün elektrikli otomobillere olan ilgi artmaktadır. Artan bu ilginin dev otomotiv firmalarının da dikkatinden kaçmıyor olsa gerek her sene farklı özelliklere sahip ve farklı kalitelerde elektrikli araç üretimlerini devam ediyorlar. Tesla Model S de bu yoğun ilginin bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Müthiş performans özellikleri ile piyasaya sürülen bu araç hem otomobil tutkunlarını hem de teknoloji tutkunlarını heyecanlandırmayı başardı. Bu yazımızda bu otomobilin performans özelliklerini, sürücüsüne sağladığı kolaylıkları ve teknik aksamı ile ilgili kimi bilgileri sizlerle paylaşacağız. Aracın sağladığı konfora ve menzil kapasitesine değineceğiz. 2012 yılından beri üretilmekte olan bu araç beş kişilik bir elektrikli otomobildir.

Etkileyici Performansıyla Tesla Model S

Elektrikli araçlar içerisinde Tesla Model S etkileyici performansıyla dikkatleri üzerinde topluyor. Şimdi aracın performansını üst düzeye çıkaran teknik özeliklerine bakalım. İşte Tesla Model S’in teknik özellikleri;

  • Motor gücü 259 beygir
  • 0 dan 100 km hıza ortalama 5,2 saniyede çıkmaktadır
  • En yüksek hızı 250 km/s
  • Uzunluk 4978 mm
  • Yükseklik 1435 mm
  • Genişlik 1962 mm
  • Aracın bataryası tam dolu ise kat edeceği toplam mesafe 386 kilometredir.

Bu özelliklerin yanı sıra araç son derece gürültüsüz ve sessiz çalışmaktadır. Bu da sürücünün dikkatini tamamını yola ve trafiğe vermesini sağlıyor. Tesla Model S piyasaya sürüldüğünden beri otomobil tutkunlarının ilgisini çekmeyi başardı.

Tesla Model S Diğer Özellikleri

Bu araç her yerde ve hemen hemen bütün prizlerden şarj edilebilir bir özelliğe sahiptir. Dolu bir batarya ile gidebileceği mesafe 728,7 kilometre olarak ölçülmüştür. Yakın gelecekte ulaşımı büyük bir bölümünün elektrikli otomobillerle sağlanacağı tahmin edilmektedir. Bu araçlar sayesinde yolda kalma ihtimali tarihe karışabilir. Benzin istasyonu aramak için rota değiştirmek zorunda kalınmayacağı bir dönem yaklaşmaktadır. Ortalama bir araba ömrünün yaklaşık olarak %90’ını park halinde geçiriyor. Bu zamanın çok çok az bir bölümü bu aracın şarj edilebilmesi için yeterlidir. Evinize gidip Tesla Model S aracınızı şarja takıp, sabah olduğunda dolu bir depo ile güne başlayabilirsiniz.

Bilindiği üzere elektrikte gece tarifesi uygulandığı için arabanızı şarj ederken harcamış olduğunuz elektrik faturanıza çok az yansıyacaktır. Elektrikli otomobiller tasarruflu oldukları kadar bir o kadar da çevre dostu oldukları için, fosil yakıtlı araçların yerini alması daha temiz bir çevre anlamına da gelecektir.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model 3

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir