Kapat

Performans Bakımından VW e-Golf

Performans Bakımından VW e-Golf

Volkswagen yakın zamanda tamamen elektrikli ve sıfır emisyonlu VW e-Golf aracını tanıttı. Belirlediği kıstaslara uymak amacıyla üretimini yaptığı yeni elektrikli modeli aslında markanın satışlarının küçük bir bölümünü oluşturmaktadır. Normal e- Golf otomobilinden 181 kilogram daha ağır olan VW e-Golf 133 kilometre menzil sunmasıyla biraz zayıf kalmıştı. Diğer özellikleriyle orijinal Golf modeli kadar çekici özelliklere sahiptir.  TDI geri dönmeyeceği için e-Golf daha popüler olacağa benzemektedir. Bundan dolayı Volkswagen modelini yenileyerek satışa sundu.

İlk olarak model 2017 yılında yapılan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmıştı. Bir önceki modeline göre yüzde 50 daha fazla menzil vaat etmektedir. Batarya boyutu ise 24.2 kWh’den 35.8 kWh’ye çıktı.  Bataryanın büyütülmesi aracın menzilini 200 km’ye kadar çıkartmaktadır. VW e-Golf yeni versiyonu ile daha zevkli bir sürüş keyfi sunmaktadır.

Satışlarını İkiye Katlayacak

Volkswagen, menzilini artırdığı araca gelen talepten dolayı üretimini ikiye katlamış durumdadır. Hızlı bir şekilde üretim gerçekleştiren marka satışlarının da ikiye katlanacağını planlamaktadır. Yenilenen modelde;

  • Motor gücü 134 beygire çıkarıldı. Bu durumda 100 km hıza 9,6 saniyede çıkmasını sağlamaktadır. Aracın maksimum hızı ise 150 km’ye yükselmektedir.
  • Kokpitte bulunan analog göstergelerin yerini 12.3 inç’lik renkli bir ekran almıştır. VW e-Golf modelinde dileyen Dijital Kokpit yerine Discover Pro sistemini seçebilir. Bu sistem 9.2 inçlik bir ekrana sahiptir.

Modelin satışına 2018 yılının mart ayında başlandı. 35.8 kWh kapasiteli pillerle donattığı güncellenmiş halinin daha fazla rağbet görmesinin en önemli nedeni menzilinin artırılmış olmasıdır.

VW e-Golf Modelinin Artıları

Tamamen elektrikli olan modelin artılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • 2017 yılında geliştirilen VW e-Golf modelinin en büyük artısı menzilin çok uzun olmasıdır. Yaklaşık olarak 1,5 katına çıkmış oldu. 35.8’e çıkan lityum iyon batarya ve iyileştirilen kimya sayesinde menzil yükseldi.
  • Yeni e-Golf diğer birçok elektrikli otomobil gibi sessiz ve sağlam bir kalkış yapmaktadır. Eski modelinde otoban hızlarına çıkıldığında aracın nefesi resmen tükenirken yenilenen modelinde bu sıkıntı yaşanmamaktadır. Gaza yüklenildiğinde yüksek hıza rahatlıkla çıkmaktadır. Diğer türlü oturaklı ve uysal bir sürüş keyfi sunmaktadır. Yüksek hız kontrolü bulunmaktadır.
  • Farklı ön tampon, mavi detaylar, C şeklinde LED gündüz sürüş farları iyi oldukça güzel bir görünüşe sahiptir.
  • İç mekanda ise direksiyon simidinde, vites kolunda, bilgi eğlence sistemindeki özel menülerinde, batarya seviyesinin okunabildiği gösterge panelinde güzel değişimler söz konusudur.
Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir