Kapat

XC90 T8 Twin Engine

XC90 T8 Twin Engine

Karşınıza çıkan bu ürün bir teknoloji harikası olarak anılmaktadır. Baştan ayağa tasarlanan elektrik uyumlu XC90 T8 Twin Engine lüks bir araçtan beklenen bütün performansları hizmetinize sunmaktadır. Aynı zamanda küçük hibrit araçların dahi ulaşamayacağı bir emisyon oranına sahiptir. Bu araç tasarlanırken ne performanstan ne de verimlilikten taviz verilmemeye oldukça özen gösterildi. Bu araç başarılı bir güç aktarı m konseptiyle müşterileri kendisine hayran bırakmayı başardı. Ayrıca büyük güç, çok düşük emisyon değeri ve yüksek yakıt tasarrufu ile büyük oranda

Volvo tarafından tasarlanan X90 T8 Twin Engine geleceğe uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sebeple insanların güç veya düşük karbondioksit düzeyleri arasında tercih yapmaması için her ikisini de bir arada sunan araç olması açısından yüksek önem arz etmektedir.

X90 T8 Twin Engine Özellikleri Nelerdir?

Şimdi size X90 T8 Twin Engine özelliklerinden bahsedeceğiz:

  • Bu ara sıfır kilometreden yüz kilometreye yaklaşık olarak altı saniyede çıkarak kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.
  • Hibrit bu aracın günlük kullanıma en uygun temel modudur. Araç bu modda kullanıldığı zaman en uygun yakıt tüketimini sağlamaktadır. Bunun için iki litrelik ve dört silindirli motordan elektrikli motora geçiş yapmaktadır.
  • Araç tam elektrik modunda kullanıldığı zaman ise yüksek voltajlı akü tam şarj konumunda iken elektrikli motor aracın ana güç kaynağı olarak görev yapar. Ayrıca geniş motoru arka aks üzerinden beslenmektir. Bu araç sadece elektrik kullanarak yaklaşık olarak kırk kilometre mesafeye ulaşabilmektedir. Bu mesafe ise birçok insanın günlük kullanımına eşdeğerdir. Bu modun kullanımı yenileyici fren sistemi sayesinde trafikte ve şehir içerisinde oldukça verimli olmaktadır. Daha fazla güç kullanılması gerektiği takdirde sürücü gaz pedalını kullanarak yanmalı motoru devreye sokabilir.

  • Bir diğer kullanım modu ise güç modudur. Araç bu modda hem yanmalı hem de elektrikli motorun ortak performansını kullanmaktadır. Kalkış anında elektrikli motorun üstün tepkime süresinden ve anlık çekiş eğrisinden faydalanmaktadır. Araç hızlandıkça ise yanmalı motor devreye girer. Ayrıca düşük devirlerde ise daha iyi çekiş gücü sağlamaktadır.

X90 T8 Twin Engine Otomatik Vites Kutusu

Özel olarak tasarlanan X90 T8 Twin Engine sekiz ileri vites ile hibrid için özel olarak tasarlanmıştır. Elektrikli kontrol geçişleri teknolojisi sayesinde sürücülerin geçişleri elektrikle kontrol etme imkanlarıbulunmaktadır. Ayrıca daha lüks bir kullanım elde edebilmek için vites kolu el yapımı İsveç kristalinden üretilmiştir.

Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir