Kapat

Smart Fortwo Electric 

Smart Fortwo Electric 

Marka, benzinli motora sahip iki kapılı modellerin yeni jenerasyonunu tanıtırken, oldukça popüler olan Smart Fortwo Electric modelinin geleceğinin müjdesi vermişti. Günümüzde şehir içinde kullanım için küçük ve elektrikli modeller oldukça fazla talep görmektedir. Park yerinin problem olmamasının yanı sıra doğa dostu olması elektrikli araçlara olan rağbeti artırmıştır. Elektrikli araçlar arasında en iyisi diyebileceğimiz Smart Fortwo Electric, beklenenden daha fazla çevrecidir. Bazı kişiler Tesla ile yakınlık kurmaya çalışsa da aslında bu modelin Tesla ile hiçbir yakınlığı söz konusu değil.

ForTwo Electric Drive’ın bataryalarını daha önceleri Tesla tarafından üretilmekteydi. Fakat daha sonraları marka batarya üretimini kendi içinde Accumotive ile çözdü. İki farklı seçenek sunan Smart Fortwo Electric modeli iki kapılıdır. Aracın muhteşem rahatlığı, küçük dönüş çapı, yüksek hareket kabiliyeti ve akıllı fonksiyonları kendine hayran bırakmaktadır. Rakiplerine fark atan modelin boyu ise 2,69 metredir.

Smart Fortwo Electric Teknik Özellikleri

Şehir içinde sportif sürüş keyfi yakalamak isteyenlere71 BG, 90 BG turbo, 102 BG turbo hafif motor seçenekleri bulunmaktadır. Mükemmellik fikrinin hayata geçirilmiş halini arayanlar için gerçek araba Smart Fortwo Electric modelidir. Tam bir şehir arabası olan modelin teknik özellikleri;

  • 3 silindirli sıra tipi motor
  • Maksimum motor gücü 999
  • Maksimum motor gücü (rpm’de kW (BG) 52 (71)/6.000
  • Maksimum tork (rpm’de NM) 91/2.850
  • Yakıt dağıtımı Petrol injection
  • Yakıt tüketimi (l/100 km) Şehir içi 5,5 – 5,4
  • Verimlilik sınıfı B
  • Bagaj hacmi 260-340
  • Servis aralığı 20,000 km/1 yıl

Smart Fortwo Electric Tasarım Özellikleri

İç dizaynındaki harika tasarım aslında kullanıcıya küçük bir araba kullandığını unutturmaktadır. Smart Fortwo Electric park ederken küçüklüğünü ve rahatlığını hissettirmektedir. İç kısmı sizi şaşırtacak kadar geniştir. Yumuşak tasarım çizgileri, hoş dokulu malzemeleri ile göze hitap ederek, konforlu bir yolculuk imkanı vermektedir. Koltukları kaplamak için abartılıdan zarife kadar çeşitli kumaş alternatifi vardır. İki renkli benzersiz tasarımı, gövde panellerinden oluşan iki renkli konsept tam anlamıyla Smart’ı yansıtmaktadır. Siyah veya gümüş rengi alaşımlı jantlar, LED fiber optik teknolojili farlar, panoramik cam tavanıyla görsel bir şölen sunmaktadır.

 

Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir