Kapat

VW e-Up Görücüye Çıktı

VW e-Up Görücüye Çıktı

Geleceği yakalamak isteyenler için özel olarak tasarlanmış olan VW e-Up, şehir içi sürüşü konusunda harikadır. Elektrikli araçlar içerisinde oldukça popüler olan model hareket halinde iken sıfır emisyon meydana getirmektedir. Çevreci olanların tercihi olmakla sınırlandırılmamış olan model aynı zamanda araba sürmeyi eğlence haline getirenler için de idealdir. Tek bir şarjla 99 mil menzile sahip olan araçla 12.4 saniyede 0-62mph alınmaktadır. Kısa süreli şarjla uzun yollar gitmek isteyenlerin tercihi VW e-Up olacaktır.

Yenilenmiş ve ileri teknoloji ile donatılmış olan VW e-Up herkesin ulaşabileceği fiyatlarla satışa sunulmuştur. Araç yüksek konfor, kaliteli standartlarla üretilmiştir. Günlük kullanım için idealdir. Çığır açacak elektrikli donamıma sahip olan aracı ülkemizde dört gözle bekleyenler vardır. Teknik olarak rafine edilmiş olan araç ünlü markanın gözdesi olacağa benzemektedir.

Gelişmiş Pil ve VW e-Up

Volkswagen markası modeldeki pili konusunda oldukça emindir. Emin olduğunun göstergesi ise 8 yıl ve 99,360 mil garanti vermesidir. Geliştirilmiş sürüş sistemi sayesinde 210 Nm tork ve maksimum 82 PS çıkış elde edilmektedir. Bagaj alanını en üst düzeye çıkarmak, darbelerden korumak için VW e-Up modelinde piller koltukların altına yerleştirilmiştir. Normalde araçlar fren yaptığında enerji kaybederler oysaki e-up’da durum farklıdır. Fren enerjisini alıp aküye güç olarak kullanır. Böylece araç şehir içinde her fren yaptığında aküye enerji sağlar. Yani frenle araç kendi kendini şarj etmektedir. Fren enerjisi geri kazanımına sahip olduğunuzdan emin olmak için aktifleştirmesi kolay iyileşme 4 mod arasından tercih yapılabilir.

Farkı Yönleriyle VW e-Up

Araç kullanmayı keyifli hale getiren özellikler arasında modelin tasarımı da önemlidir. Muhteşem tasarıma sahip VW e-Up ile yapılan yolculuklar oldukça keyif verici olacaktır. Modelde bulunan farklılıklar;

  • 5 inç renkli dokunmatik ekran, DAB dijital radyo alıcısı, USB bağlantısı gibi cihazlar için bir AUX girişi bağlantısı gibi yeniliklerle araç içinde sıkılmanız mümkün olmayacak
  • Öndeki aracı izlemek için bir sensör kullanan City Emergency Braking özelliği çarpışmanın muhtemel olduğunu öngörüyorsa frenleri uygulamaya sokarak kaza riskini en aza indirir.
  • Arka Park Sensörleri, arka görüş kamerası park yapmayı parkta yürüme kolaylığına indirgemektedir.
  • Sharkskin kontrol paneli, deriden kesilmiş üç kollu direksiyon, el freni kolu, vites topuzu körüğü yüksek ve eşsiz işçiliğini ispatlamaktadır.

 

Share Button

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

Sürücüsüz Minibüs Elektrikli Olli Listesi

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir